Wesele 2011

Opis forum


#1 2011-03-22 11:43:23

Jacu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-22
Posty: 1
Punktów :   

Piosenka - koncepcja

Hey Leute!
Ktos musi cos napisac i przelamac lody, wiec pozwole sobie zaczac (przepraszam, ale nie mam polskich znakow na klawiaturze).

Tak wiec, dla wszystkich, ktorzy jeszcze nie sa wtajemniczeni w nasz sekretny plan: niniejsze forum powstalo z mysla o tym, abysmy wymieniali sie wszyscy pomyslami dotyczacymi wielkiego projektu-niespodzianki, ktory szykujemy dla Madzi i Krzysia. Konkretnie, padl pomysl, zeby byl to projekt audio-wizualny (piosenka, klip), w ktory zaangazujemy sie przede wszystkim my oraz wszystkie Ciocie, Wujkowie, Babcie i kazdy, kto bedzie chcial. Zbieramy na razie luzne pomysly. W nawiazaniu do tego, o czym z niektorymi z Was juz rozmawialem, pare moich punktow:

  1. Forma
    Proponuje, zeby zrobic to w formie takiego muzycznego klipu, czyli niezaleznie czy ktos bedzie spiewal czy tanczyl czy gral, to trzonem filmiku bedzie podklad muzyczny, towarzyszacy przez caly klip. Moze sie zaczac z niczego, tzn. ze na poczatku sami go tworzymy (na razie niewazne, jak to zrobimy od strony technicznej), np. 1 ujecie: Tomek zaczyna od paru taktow beatbox'u, ktore sie dalej zapetlaja i tworza baze rytmiczna, 2 ujecie - Jasiu gra jakas partie na gitarce, 3 ujecie - Babcia pokazana w sluchawkach na glowie i kolyszaca sie w rytm muzy itd. No i tak wszystko narasta narasta, az potem wprowadzamy nowe elementy. Cos w tym stylu (oczywiscie tylko pod wzgledem formy): http://www.youtube.com/watch?v=KgKsRyTgeiY

    A nowe elementy moga byc takie: krecimy po kolei kazdego, kto trzyma plansze z napisanym recznie jednym slowem. Ujecia pojawiaja sie jedno po drugim, a ze slow uklada sie haslo adresowane do Magdy i Krzyska (bedzie to szczegolnie dobra alternatywa dla tych, ktorzy w zaden sposob nie dadza sie przekonac do spiewania). No i oczywiscie... spiewanie Tutaj mam 2 pomysly: kazdy spiewa jakis wers albo kilka wersow utworu, ktory razem wybierzemy, a oprocz tego na koncu utworu kazdy spiewa ten sam fragment, ktory potem nalozony ze wszystkich wersji, da efekt spiewania choru. Czyli krotko mowiac takie "We are the world" Mozna tez przetasowac to wszystko razem, czyli najpierw tworzenie podkladu (beatboxy, instrumenty itd.), potem spiewanie kolejno, potem plansze i na koncu spiewaja wszyscy razem. Co myslicie?

  2. Wybor numeru
    Na bank musi to byc jakis hicior, ktory kazdy doskonale zna, a szczegolnie wszystkie ciocie i babcie, na maksa prosty, ktory nie przysporzy duzo trudnosci wokalnych. Proponuje deadline do konca marca na wybranie wlasciwego utworu.

  3. Realizacja
    Tym na razie nie zaprzatajmy sobie jeszcze zbytnio glowy. Cala technika zajme sie na pewno ja, chetnie tez skorzystam z czyjejs pomocy. Wazna informacja dla wszystkich, ktorzy boja sie spiewac. Wasz wklad moze byc minimalny i wcale nie musicie umiec spiewac, komputer Wam we wszystkim pomoze

Tak wiec, czekam teraz na Wasze pomysly, wazne zebysmy ustalali sobie na wszystko deadline'y i dyscyplinowali sie nawzajem, jesli chodzi o czas, bo nie ma go wcale duzo, a z kolei dobry efekt wymaga sporo pracy, tak wiec do dziela!

Pozdr
J.

Ostatnio edytowany przez Jacu (2011-03-22 17:46:28)

Offline

 

#2 2011-03-27 21:05:48

jan00sz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Piosenka - koncepcja

Cześć robaczki!
koniec marca się zbliża a na forum ciszaaaa, zatem najwyższy czas aby podjąć jakieś działania. Jacu, Twoja koncepcja bardzo mi się podoba, szczególnie pomysł z Babcią w słuchawkach Musimy ustalić jednak czy ma to być jedna piosenka, czy może w trakcie trwania klipu będą robione "przejścia", co w efekcie da nam teledysk składający się z "mixu" kilku pieśni. Z racji tego, że piosenka musi być znana wszystkim, trzeba wygrzebać coś ze starszych kawałków, wątpie bowiem żeby szanowne Babcie, Ciocie itp. rozsiadały się w ciepłych kapciach przy TV  i słuchały najnowszych klipów na MTV
     Jeżeli wybór odpowiedniej piosenki przysporzy nam za dużo kłopotu (np. nie znajdziemy nic z odpowiednim tekstem) możemy ułożyć swoje życzenia, które wyśpiewamy w rytm znanego wszystkim jakiegoś hicioru.
     Piosenka wg. mnie powinna być żywa i pogodna żeby nie zanudzić nowożeńców. Moja propozycja http://www.youtube.com/watch?v=AShemiKUajc - melodia znana, charakterystyczny "motyw" na początku ( dobry na gitarę ] , jest idealny moment do wprowadzenia chórku ( gdy wchodzi la la la ), jedynym minusem może być długość - zaledwie 2 min. Wydaje mi się jednak, że może to być tylko "podstawa", którą możemy rozbudować. Możemy zmodyfikować tekst - każde słowo MNIE zamienilibysmy na CIĘ, wtedy tekst już skierowany byłby bezpośrednio do Madzi i Krzyśka. Ogólnie całość przedłużyłby wstęp na takiej zasadzie jak opisał Jacek, czyli poszczególne wprowadzanie każdego instrumentu itp. Czekam na Wasze komentarze, ruszmy się wreszcie z miejsca!
   
Pozdro!
Rafał aka Janek

Offline

 

#3 2011-03-30 00:27:26

maras

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Piosenka - koncepcja

nie najgłupszą propozycją wydaje się być również kawałek big cyca rudy się żeni- zamieniając rudy na kajsztof lub krzysiek ( z kajsztofem lepiej brzmi ), jan prawdopodobnie pociągnie to na gitarrze, w piosence występują również jakieś klawisze(zawsze można też coś chyba dograć) - tu miejsce dla jacka . Oczywiście istnieje możliwość zmiany części tekstu żeby podpasować go pod klienta. Babcia dogrywająca klawisze w słuchawkach i na skórzanym fotelu z atrapą jointa jako migawka w teledysku byłaby hitem
lip dub  coś jak tu raczej poza naszym zasięgiem

Ostatnio edytowany przez maras (2011-03-30 00:43:12)

Offline

 

#4 2011-03-31 00:53:25

jan00sz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 2
Punktów :   

Re: Piosenka - koncepcja

Babcia z jointem to już mi sie wydaje przesada To jak robimy próbujemy połączyć te piosenki czy decydujemy sie na jedną ? Dziś jest deadline także KAŻDY niech wyrazi swoje zdanie na ten temat. Wydaje mi się, że nawet ciekawie mógłby wyjść taki mix, tylko należałoby "zgrabnie" połączyć piosenki w spójną całość. Nie wiem czy tak się da, Jacek masz o tym największe pojęcie więc się wypowiedz proszę Ogólnie ma ktoś może całkowicie odmienną wizję naszego projektu? Jeżeli tak to pisać śmiało!

Ostatnio edytowany przez jan00sz (2011-03-31 00:55:59)

Offline

 

#5 2011-04-12 16:45:36

Tomek

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 2
Punktów :   

Re: Piosenka - koncepcja

Witajcie!

strasznie podoba mi sie forma mixu piosenek, najlepiej polskich, jak dla mnie, jestem ciekawy co wy na to podoba sie pomysł Jacka w 1 poscie, dlatego tez umieszczam link ktorego forma podoba mi sie najbardziej. [html] http://www.youtube.com/watch?v=mz83od-rIR0&NR=1 [/html]. Mozna z nas wybrac kilka os ktore bd spiewały, a te ktore nie czuja sie na siłach beda robiły chórki. Powinnismy zaczac wybierac piosenki do ktorych melodi moglibysmy napisac nowe słowa opowiadajce np o historii poznania sie Krzysia z Madzia:)

Offline

 

#6 2011-04-29 14:01:05

 mrówa-parówa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-20
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Piosenka - koncepcja

Moi drodzy,
z tego co widze nasz pomysł powoli umiera śmiercią naturalną, chyba nie chcemy aby ostatecznie nic nie wypaliło, tak więc proponuję wznowić aktywność. Jeśli chodzi o moje zdanie proponuje pozostać przy miksie piosenek (Czy ten Pan i Pani-Ania Wyszkoni, big cyc - rudy sie żeni oraz Skaldowie - Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał). Są to polskie, dobrze znane kawałki więc nie powino być problemu z zaśpiewaniem (zanuceniem) tego. Pytanie podstwowe - czy zmieniamy tekst?? Jeśli tak to musimy się podzielić piosenkami i w mniejszych grupach spróbować wymyślić własną treść. proponuję powoli zacząć docierac do poszcególnych gości, aby przedstawić im naszą całą koncepcję - dlategoteż tu jest misja do Rafcia- przydałaby się jakaś lista gości i jakieś namiary do nich, podejrzewam, że Krzysztof powinenin posiadać coś takiego, bo jakoś muszą powysyłać zaproszenia- i to właśnie trzeba podwędzić ;P Pewnie i tak nie dotrzemy do większości gości ale powinniśmy wciągnąć w projekt chociaż najbliższą część rodziny ( od strony Krzysztofa nie będzie pewnie większych problemów, gorzej z Madzią). Jest tez wielka prośba do Jacka- a mianowicie potrzeba jest odpowiedź, czy te pieosenki, które wcześniej wymieniłam da się jakoś płynnie połączyć? Jacku?
Podsumowywując:
proszę każdego z Was o podanie propozycji piosenki/piosenek oraz opinię na temat tekstu (własny czy oryginalny z piosenek)! I zepnijmy dupy bo czas ucieka!
MIŁEGO!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tkdlomazy.pun.pl www.arena-naruto.pun.pl www.metin2-serv.pun.pl www.antywszystko.pun.pl www.wladkowo.pun.pl